top of page

Vodafone Vakfı, Engelli öğrencilere teknoloji becerileri kazandırıyor

Vodafone Vakfı, Gana'nın doğu bölgesi Mampong Akuapem'deki Akropong Körler Okulu ve Sağırlar Gösteri Okulu'ndan engelli öğrencilere web geliştirme ve programlama konusunda eğitim verdi.

Çalıştay, Soronko Akademi ve Planet Africa Relief Foundation işbirliğiyle “Bu yılki Uluslararası Eğitim Günü'nü anmak üzere Körler için Web Geliştirme ve Kodlama Günü” teması altında düzenlendi.

Teknoloji atölyesinde konuşan Vodafone Vakfı Başkanı Amaris Perbi, ulusal kalkınma eğitiminin önemine değindi.

Yıllar geçtikçe, eğitim insanlara iyi maaşlı ve değerli kariyerler elde etmek için gerekli bilgi ve becerileri sağladı. Ayrıca, insanların toplulukların başarısına ve gelişimine katkıda bulunacak şekilde şekillendirip düşünmelerine, hissetmelerine ve davranmalarına yardımcı oldu ”dedi Perbi

“Yine, dijital yolculukta kimsenin geride kalmamasını sağlamak istiyoruz ve bu nedenle, bu özel öğrencileri eğitmek için bu ayın 'Doğum Günü Yıldızları' projesinde Soronko Akademisi ve Afrika Gezegeni Yardım Vakfı ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz. Bu eğitimin onlara çok yardımcı olacağından eminiz ”dedi.

“Öğrencilerimize verilen bu fırsat için en çok Vodafone Vakfı'na minnettarız. Sağırlar Gösteri Okulu Müdürü Setumte Ametewee, "Öğrencilerimizin aşıladığı becerilerin, onları daha büyük ölçüde teknolojinin yönlendirdiği bir dünyada şiddetli bir şekilde rekabet edebilecek bir konuma yerleştirerek hayatlarını dönüştürmek için uzun bir yol kat edeceğine inanıyorum" dedi.


Albatros Erişim 2021

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page