top of page

Tekerlekli sandalye dikey platform merdiven asansörleri

Dikey platform asansörleri, bir merdiven asansörü genel tanımına girer ve genellikle bir tekerlekli sandalye veya scooter ve kişiyi taşıyacaklarından dolayı, ev tipi merdiven asansöründen çok daha ağır bir yapıya sahiptir.

Çoğu platform merdiven asansörü, halka açık binalarda ve / veya özel evlerin içinde ve dışında kullanılır.

Platform, bir tekerlekli sandalye veya scooter ve kullanıcısını barındıracak kadar büyüktür ve aşağı inen ve zemin seviyelerinde değişikliklere izin vermek için rampa görevi gören katlanır kenar kanatlarına sahip olabilir. Bu kanatlar ayrıca tekerlekli sandalyenin platformun kenarından geçmesini engeller .

Raylar, zorunlu olarak, yükü desteklemek için ağır bir yapıya sahiptir ve tahrik sistemi genellikle boru şeklinde bir profil rayı veya alüminyum ekstrüzyon içinde barındırılır . Bazı modellerde borunun içinde çelik kablolar bulunurken, bazılarının zincirleri vardır; ancak diğerleri bir kremayer ve pinyon sistemi kullanabilir.

Birçok tekerlekli sandalye platform merdiven asansörü siparişe göre tasarlanmış ve üretilmiştir. Diğerleri, tek özel gereksinim rayların veya paletlerin uzunluğu olmak üzere standart bir platform ve araba içerebilir.

Bazı merdiven asansörü koltukları da taşınabilir ve kapalı tekerlekli sandalye olarak kullanılabilir .


Kaynak Vikipedi


Albatros Erişim 2021

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page