top of page

Suudi Arabistan'da 6. Uluslararası Engellilik Konferansı

6. Uluslararası Engellilik ve Rehabilitasyon Konferansı ve Kral Salman Engellilik Araştırma Ödülü, Riyad'da düzenlenen basın toplantısında duyurulduğu üzere Ocak 2022'de yapılacak.

Kral Salman Engellilik Araştırma Merkezi (KSCDR) tarafından 18 Ocak'ta Riyad'da düzenlenen basın toplantısına 26 ülke ve on yerel kuruluş ve özel sektör kuruluşu katıldı.

Suudi Arabistan kralı olarak, aynı zamanda 30 yıl önce merkezin kurucusudur. Bu nedenle, (merkezin) davasına çok bağlı. " Mütevelli Heyeti Başkanı Şehzade Sultan bin Selman dedi.

Suudi Arabistan'ın engelli insanlara baktığını, onları beslediğini ve güçlendirdiğini ve engellilik konusunda uzmanlaşmış bilimsel araştırmaları desteklediğini ekledi.

Prens Sultan, son konferansın farklı olacağını “çünkü biz farklı bir çağda yaşıyoruz. Farklı bir geleceğin teknolojisini dört gözle bekliyoruz. Bilim, son konferanstan bu yana son birkaç yılda çok büyüdü ve çok gelişti. "

"KSCDR sloganı, kurucusu Kral Salman'ın da mesajı olan 'Bilim insanlara fayda sağlıyor'." 6. konferansın bilimsel komitesi başkanı Dr. Ola Abu Sukar dedi.

Abu Sukar, 6. konferansın sloganının "çocukluktan gençliğe, araştırma ve uygulama arasında engelli insanları güçlendirmek" olduğunu söyledi.

Albatros Erişim 2021

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page