top of page

Merdiven Asansörü Tarihi ve Geilişimi

Merdiven asansörleri günümüz de oldukça yaygındır. Ama her zaman bu şekilde değildi. Geçmişte yanlızca ticari amaçla veya varlıklı kişiler için mevcut bir üründü. Neyse ki çoğu kişiler için merdiven asansörleri Türkiye de ki evler de bulunan yaygın bir hareketlilik aracı haline geldi.Merdivenler hareketlilik sorunu olan herkes için doğal bir engeldir. Yaşlı yetişkinler yaralı ve sağlıksız insanlar merdivenlerden inip çıkarken önemli sorunlar yaşıyor. Merdivenlere çıkmak zor olabilir ve tehlikeli bir kazalara sebep verebilir.


tekerlekli sandalye ve yürüteç kullanımına ihtiyaç duyan insanlar için özellikle zordur. Sonuç olarak daha iyi ve daha etkili merdiven asansörü çözümleri bulmak için bugün önemli araştırmalar yapılmaktadır. Bu çalışmayı biz Albatros Erişim Engelli Asansörleri olarak elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz.


Uzmanlar ev erişimi için entegre bir merdiven asansörünün geliştirilmesi başlıklı bir makalede koltuk tipi merdiven asansörlerinin neden bu kadar önemli bir mobilite destek cihazı olduğunu özetlediler.


Binalara giden merdivenlerin tekerlekli mobilite cihazlarının kullanıcıları için en zorlu çevresel engeller arasında olduğu bildirildi. Dahası yaşlı yetişkin insanlar yardımcı cihazlara en çok ihtiyaç duyan aktivite olarak merdiven çıkmayı tanımladılar. Bu sorunun önemi küçümsenmemelidir.Burada merdiven asansörünün tarihini ve yıllar içinde ki ilginç gelişimini özetlemeye devam edeceğiz.


Merdivenler artık engel değildir.


Albatros Erişim 2021

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page