top of page

Koltuk Tipi Merdiven Asansörü Rayları

Ev merdivenlerinde kullanım için düz raylar genellikle ekstrüde alüminyum veya çelikten yapılır ve çeşitli kesit şekillerine sahiptir. Bu raylar, uzunluğa bağlı olarak tipik olarak 30 kg'ın üzerinde olabilir. Çoğu uygulamada basamaklara metal braketlerle tutturulurlar (bazen "kilitler" olarak adlandırılır).

Bir ray, merdivenlerin altındaki bir kapıdan geçerse veya bir engele neden olursa, bir menteşe takılabilir, böylece kullanılmadığı zaman rayın ucu yoldan çekilebilir.

Eğimli raylar, çelik veya alüminyum gibi malzemelerden yapılır ve tasarımcıya göre çeşitli kesit şekillerinde gelir. Bireysel tasarımlar çok çeşitlidir ve muhtemelen temel kriter, eğrileri mümkün olan en küçük yarıçapta yapmaktır, böylece bunlar, yeni direkler gibi nesnelerin etrafına sıkıca sarılırlar .

Kavisli rayların bölümleri genellikle nakliye sırasında hasar görmesini önlemek için iyi paketlenir ve ambalajından çıkarılıp sahada monte edilir.

Tekerlekli sandalye platform merdiven asansörleri için raylar, basamak bağlantılarına ek olarak duvarlara da sabitlenebilir.


Kaynak : Vikipedi


Albatros Erişim 2021

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

댓글


bottom of page