top of page

Kanada erişilebilir toplu taşıma altyapısına yatırım yapıyor

Kanada Hükümeti, işler yaratacak, ekonomik büyümeyi canlandıracak ve toplulukları daha kapsayıcı ve dirençli hale getirecek Kamu Taşımacılığı Altyapı Akışı (PTIS) yoluyla projelere 3,5 milyon dolardan fazla yatırım yapıyor.

Kanada Altyapı ve Topluluklar Bakanı Catherine McKenna, Peel Bölgesi'nin toplu taşıma sistemi için erişilebilirliği modernize edecek ve geliştirecek iki proje için fon sağladığını duyurdu.

“Ontariler işe ve eve gitmek, randevulara gitmek, temel ihtiyaçlar için alışveriş yapmak ve iş yapmak için güvenli ve güvenilir toplu taşımaya ihtiyaç duyuyor. Erişilebilir toplu taşıma altyapısına yapılan stratejik yatırımlar, bu hizmetin sağlanmasında kilit rol oynuyor. " basın açıklamasına göre.

Bir proje, mevcut filo planlanan hizmet yaşam döngüsünün sonuna geldiğinde mevcut özel transit otobüslerin 69 yeni, özel, 8 metrelik otobüslerle değiştirilmesini içeriyor. Yandan monteli asansörlü yeni propanla çalışan otobüsler, Brampton, Mississauga ve Caledon'da erişilebilir ulaşım sağlayacak ve altı adede kadar tekerlekli sandalyeli yolcu taşıyabilecek.

İkinci proje, Peel Bölgesel Belediyesi'nin TransHelp filosunda PRESTO elektronik ücret toplama sisteminin benimsenmesini içerir. Bu proje, 145 adede kadar taşınabilir, tablet tabanlı elektronik ödeme biriminin tasarımını, planlamasını, satın alımını ve donanım kurulumunu içermektedir.

Bu projeler, Peel Bölgesinde kapasiteyi artıracak ve kaliteyi, güvenliği ve toplu taşıma sistemine erişimi iyileştirecektir.

Albatros 2021

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page