top of page

Devam Eden Araştırma ve Merdiven Asansörünün Geleceği

Merdiven asansörlerinin araştırma ve geliştirme çalışmaları devam ediyor. Ev erişimi için entegre bir merdiven asansörü Geliştirme tarafından yürütülen araştırmanın bir parçası olarak , yaptıkları işin temel amacı değerlendirmek çözümü daha kapsayıcı bir ev yaratmak için olduğunu tek bir birim haline bütünleştirir asansör ve merdiven.

Eve girmek ve çıkmak için kullanılan bazı mevcut merdiven asansörü modellerinin hala bazı zorluklar sunduğunun farkındalar ve ARISE tasarımını tanıttılar.

ARISE, tüm merdiven yapısının hareket ettiği ve tekerlekli sandalye kullanıcıları için hem normal bir merdiven hem de asansör olarak işlev görmesine izin veren bir tasarım kullanır. Tasarım, asansörün her zaman merdivenlerin üstünden ve altından erişilebilir olmasını sağlar ve merdiven çıkıntısı bina kodlarıyla uyumludur.

Potansiyel varken, bir takım sınırlamalar da mevcuttur. Yazarlar şu sonuca varıyor:

“Genel olarak, paydaşlar ARISE için coşku ifade ettiler. Paydaşlar özellikle evrensel tasarımın ve kapsayıcılığın avantajlarının yanı sıra çözüm estetiğinin potansiyel faydalarına dikkat çekti. Bununla birlikte, sınırlamalar da not edildi. Kullanıcılar bunun çözümün hem maliyetini hem de güvenilirliğini etkileyeceğini düşündüklerinden, cihazın karmaşıklığı büyük olasılıkla en önemli zorluktu. "

Merdiven asansörü neredeyse 500 yıldır var. Birçok yinelemeden geçti ve gelecekte de olmaya devam edecek. Yeni teknoloji, tasarım konseptleri ve araştırmalar, merdiven asansörleri için parlak bir gelecek sunuyor.


Albatros Erişim 2021

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page