top of page

Önceden sahip olunan merdiven asansörleri

Bazı merdiven asansörü türleri için ikinci kullanıcı pazarı vardır. Bu, en çok düz raylı yerli tiplerde yaygındır. Raylar çok uzunsa kesilebilir veya bir "birleştirme kiti" ile uzatılabilir. Çoğu model, arabanın merdivenin sol veya sağ tarafında kullanılabilmesi için "yeniden teslim edilmesine" izin verir.

Kavisli raylı merdiven asansörlerinin ilk günlerinde, rayları farklı bir düzen ile eşleştirmenin zorluğu nedeniyle ikinci bir kullanıcı pazarı yoktu. Komşu evlerde aynı tasarım şartnamesine göre inşa edilen merdivenlerin bile farklılıkları vardır, ancak denenen "nakil işlemlerinin" çoğunda bunu uygulanabilir kılmak için çok fazla farklılık vardır. Birçok bina sahibi, istenmeyen kavisli merdiven asansörlerinin kaldırılması için ödeme yapmak zorunda kaldı.

Daha yakın zamanlarda, bazı eğimli raylar modüler bir tasarıma göre üretilmiştir, böylece bileşenler, tasarım ve güvenlik hususlarına tabi olarak cıvatasız ve başka yerlerde kullanılabilir. Bazı durumlarda, imalat sırasında kaynak yapılan boru şeklindeki profil rayları, uzman demiryolu şirketleri tarafından üretilir, böylece önceden sahip olunan bir araba, kontroller ve diğer bileşenlerle birlikte kullanılabilirler. Bu, belki de yeni demiryolu hatlarına eski bir lokomotif koymak gibi. Tamamen yeni bir sistem satın almaktan daha düşük maliyetli bir çözüm sağlar.

Bazı sigorta şirketleri, merdiven asansörleri için arıza poliçeleri önermiştir. Üreticiler ve montajcılar, yerli beyaz eşyalar ve kahverengi eşyalar için olanlara benzer şekilde uzatılmış bir garanti sundular .


Albatros Erişim 2021

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page